Toplu Mesajlaşma

En çok tercih edilen iletişim çözümü hizmetimiz

ETK Yönetmeliğine Göre Mesaj Oluşturma

Mesaj Tipi Belirtme

Ticari elektronik iletinin niteliği içeriğinden açık bir biçimde anlaşılamıyorsa tanıtım, kampanya ve bilgilendirme gibi niteliği belirleyici bir ibareye yer verilir. Bu ibare; kısa mesaj yoluyla gönderilen iletilerde iletinin başlangıcında yer alır. (Yönetmelik 8. Maddenin 5. Fıkrası)

İletişim Bilgileri

Ticari elektronik iletide, elektronik iletişim aracının türüne bağlı olarak hizmet sağlayıcının telefon, faks, kısa mesaj numarası ve elektronik posta adresi gibi erişilebilir durumdaki iletişim bilgilerinden en az birine yer verilir. (Yönetmelik 8. Maddenin 4. Fıkrası)

Mersis No

Kısa mesaj gibi sınırlı alanlar kullanılarak gönderilen ticari elektronik iletinin içeriğinde; tacirler için MERSİS numarasına, esnaflar için ise adı ve soyadı ile T.C. kimlik numarasına yer verilir. (Yönetmelik 8. Maddenin 3. Fıkrası))

Ücretsiz Çıkış Hakkı

Ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalıyla gönderildiyse ret bildirimi de kolay ve ücretsiz bir şekilde olmak üzere aynı iletişim kanalıyla sağlanır. SMS için bunu sağlamanın yolu interaktif kısa numaradır. (Yönetmelik 9. Maddenin 3. Fıkrası)

ÖRNEK MESAJ METNİ*

Kampanya: X MARKET bugüne özel tüm ürünlerimizde %30 indirim uygulanmaktadır. www.xmarket.com X MARKET izinli veri tabanına kayıtlı bulunmaktasınız. SMS almak istemiyorsanız X ret yazıp 5306’a gönderin. Mersis No:1234567890123456 .